Trwajcie we Mnie,
a Ja w was trwał będę.
Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity. 
                                            (J 15, 4. 5b)

Projekt RÓŻA - polecam

„Piąty rok mija a ja niczyja…” - Czy modlisz się za przyszłego współmałżonka?

Czujesz powołanie do małżeństwa i marzysz o tym pięknym momencie, gdy staniesz na ślubnym kobiercu, po to, by założyć szczęśliwą i kochającą się rodzinę?
Prawdziwa Miłość przez duże M. Głęboko wierzę w taką miłość na całe życie oraz w to, że "Dla Boga nie ma nic niemożliwego" (Łk 1,37) On troszczy się nawet o najdrobniejsze sprawy w naszym życiu, jeśli pozostaniemy Mu wierni. Bądź odważny i nie zadowalaj się przeciętnością. Czekają na Ciebie wielkie rzeczy. Miłość czeka!

Czytaj więcej...

INTENCJE MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ - PAŹDZIERNIK

Intencja ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

Intencje parafialne:  O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz zdrowie i siły dla kapłanów pracujących w naszej parafii.  O pokój na świecie i opiekę Matki Boskiej nad naszą Ojczyzną.  O miłosierdzie Boże dla całego świata za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny. 
O wzrost czci i rozkwit modlitwy do Matki Boskiej przez uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym naszych rodzin.

Czytaj więcej...

Cuda u Matki Boskiej Częstochowskiej

          Cudowne zdarzenia wkładamy często gdzieś głęboko w legendy i historię. Wydaje się nam, że to nas nie dotyczy, a to staje się dziś. Niech przykładem tego będą świadectwa z Jasnej Góry. 
Tego dnia Janina Lach nie zapomni do końca życia. Przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze rzuciła kule i zaczęła chodzić. Dziś jej przypadek jest uznawany za jeden z największych jasnogórskich cudów.

Czytaj więcej...

Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi

We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. To historyczne wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy piątek, 8 września, w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wypełniona zostanie w ten sposób wola Maryi wyrażona 100 lat temu w Fatimie. Rok 2017 jest szczególnie oddany Matce Bożej – to rok 100-lecia objawień w Fatimie, 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze oraz 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie. Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w piątkowych Mszach świętych i oddania się Maryi. To okazja, by zawierzyć Matce Boga cały Kościół w Polsce – czyli każdego z nas.

Czytaj więcej...

Jezu, Ty się tym zajmij !

Kiedy do ojca Pio przychodziły tłumy, mówił: – Idźcie lepiej do ks. Dolindo !

Ten kapłan z Neapolu, mistyk, zostawił modlitwę, którą podyktował mu sam Jezus. Modlitwę o efekcie piorunującym. O. Rutolo Dolindo wręczał im „Akt całkowitego oddania Jezusowi”.
„Nie kombinuj nic, tylko módl się tak, jak Jezus prosi” – dodawał.

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl