Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. 
                                (Mt 18,21-22)

Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi

We wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. To historyczne wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy piątek, 8 września, w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Wypełniona zostanie w ten sposób wola Maryi wyrażona 100 lat temu w Fatimie. Rok 2017 jest szczególnie oddany Matce Bożej – to rok 100-lecia objawień w Fatimie, 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze oraz 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie. Dlatego zapraszamy wszystkich do udziału w piątkowych Mszach świętych i oddania się Maryi. To okazja, by zawierzyć Matce Boga cały Kościół w Polsce – czyli każdego z nas.

Czytaj więcej...

Cuda u Matki Boskiej Częstochowskiej

          Cudowne zdarzenia wkładamy często gdzieś głęboko w legendy i historię. Wydaje się nam, że to nas nie dotyczy, a to staje się dziś. Niech przykładem tego będą świadectwa z Jasnej Góry. 
Tego dnia Janina Lach nie zapomni do końca życia. Przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze rzuciła kule i zaczęła chodzić. Dziś jej przypadek jest uznawany za jeden z największych jasnogórskich cudów.

Czytaj więcej...

Kapłani Proszą o Modlitwę

W tym roku w Wielki Czwartek ks. Stanisław poprosił o modlitwę za kapłanów.

Po mszy każdy dostał wizytówkę z imieniem kapłana za którego podejmie 30 dniową modlitwę. A potem przekaże ją następnej osobie by się modliła dalej. Imiona kapłanów pochodzą z całej Polski. Jest wielka potrzeba takiej modlitwy i wsparcia za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi, którzy z nas pochodzą i którzy nam służą, dając Ciało Chrystusa w Eucharystii.

Czytaj więcej...

Jezu, Ty się tym zajmij !

Kiedy do ojca Pio przychodziły tłumy, mówił: – Idźcie lepiej do ks. Dolindo !

Ten kapłan z Neapolu, mistyk, zostawił modlitwę, którą podyktował mu sam Jezus. Modlitwę o efekcie piorunującym. O. Rutolo Dolindo wręczał im „Akt całkowitego oddania Jezusowi”.
„Nie kombinuj nic, tylko módl się tak, jak Jezus prosi” – dodawał.

Czytaj więcej...

Szkaplerz

       Ks. Marian zachęca do odwiedzenia Sanktuarium w Oborach, które słynie ze Szkaplerza. Polecam, bo sam jestem w szkaplerzu ponad 30 lat. Do szkaplerza przypisane są Obietnice Matki Bożej dla uciekających się pod płaszcz jej opieki, oczywiście są też obowiązki, by nie przynieść jej wstydu. Wielkim miłośnikiem szkaplerza był święty Jan Paweł II, bierzmy z niego przykład.
Wielu ludzi nabywa szkaplerz na godzinę śmierci, sądząc, że ten kawałek sukna ochroni ich od piekła lub czyśćca. Czy noszenie szkaplerza Karmelitańskiego daje nam automatycznie zbawienie? Jak należy
rozumieć zbawczy charakter karmelitańskiego szkaplerza? Czym on jest w życiu Karmelu i Kościoła i dla nas przeczytaj:

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl