Słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55,11)

Jezu, Ty się tym zajmij !

Kiedy do ojca Pio przychodziły tłumy, mówił: – Idźcie lepiej do ks. Dolindo !

Ten kapłan z Neapolu, mistyk, zostawił modlitwę, którą podyktował mu sam Jezus. Modlitwę o efekcie piorunującym. O. Rutolo Dolindo wręczał im „Akt całkowitego oddania Jezusowi”.
„Nie kombinuj nic, tylko módl się tak, jak Jezus prosi” – dodawał.

Czytaj więcej...

Kapłani Proszą o Modlitwę

W tym roku w Wielki Czwartek ks. Stanisław poprosił o modlitwę za kapłanów.

Po mszy każdy dostał wizytówkę z imieniem kapłana za którego podejmie 30 dniową modlitwę. A potem przekaże ją następnej osobie by się modliła dalej. Imiona kapłanów pochodzą z całej Polski. Jest wielka potrzeba takiej modlitwy i wsparcia za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi, którzy z nas pochodzą i którzy nam służą, dając Ciało Chrystusa w Eucharystii.

Czytaj więcej...

Zapominany pacierz?

Ostatnio przed mszą niedzielną ks. proboszcz z wiernymi zaczął odmawiać pacierz.

Zapytałem się - Skąd taki pomysł? Wyjaśnił, że parafianie coraz gorzej się przygotowują do spowiedzi, bo nie znają przykazań i głównych prawd wiary. Stąd ten artykuł. Na początek mały test:
1. Czy się modlisz?
2. Czy modlicie się z rodziną razem, czy osobno?
3. Czy znasz, czy mówisz pacierz?
Odpowiedzi wydają się pozornie oczywiste na TAK, a jednak nie dla wszystkich...

Czytaj więcej...

Szkaplerz

       Ks. Marian zachęca do odwiedzenia Sanktuarium w Oborach, które słynie ze Szkaplerza. Polecam, bo sam jestem w szkaplerzu ponad 30 lat. Do szkaplerza przypisane są Obietnice Matki Bożej dla uciekających się pod płaszcz jej opieki, oczywiście są też obowiązki, by nie przynieść jej wstydu. Wielkim miłośnikiem szkaplerza był święty Jan Paweł II, bierzmy z niego przykład.
Wielu ludzi nabywa szkaplerz na godzinę śmierci, sądząc, że ten kawałek sukna ochroni ich od piekła lub czyśćca. Czy noszenie szkaplerza Karmelitańskiego daje nam automatycznie zbawienie? Jak należy
rozumieć zbawczy charakter karmelitańskiego szkaplerza? Czym on jest w życiu Karmelu i Kościoła i dla nas przeczytaj:

Czytaj więcej...

Modlitwa Jezusowa, modlitwa serca

         "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."  (1Tes 5,16-18)

Idąc za słowami św. Pawła w tradycji wschodniej w V wieku na górze Synaj powstała modlitwa zwana Jezusową. Formuła którą wypowiadamy jest połączeniem dwóch modlitw z Ewangelii: modlitwie
niewidomego Bartymeusza na drodze do Jerycha (Łk, 18,38) i modlitwy celnika (Łk 18,13).

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl