Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, (J 14,15)

Kapłani Proszą o Modlitwę

W tym roku w Wielki Czwartek ks. Stanisław poprosił o modlitwę za kapłanów.

Po mszy każdy dostał wizytówkę z imieniem kapłana za którego podejmie 30 dniową modlitwę. A potem przekaże ją następnej osobie by się modliła dalej. Imiona kapłanów pochodzą z całej Polski. Jest wielka potrzeba takiej modlitwy i wsparcia za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi, którzy z nas pochodzą i którzy nam służą, dając Ciało Chrystusa w Eucharystii.

Czytaj więcej...

Szkaplerz

       Ks. Marian zachęca do odwiedzenia Sanktuarium w Oborach, które słynie ze Szkaplerza. Polecam, bo sam jestem w szkaplerzu ponad 30 lat. Do szkaplerza przypisane są Obietnice Matki Bożej dla uciekających się pod płaszcz jej opieki, oczywiście są też obowiązki, by nie przynieść jej wstydu. Wielkim miłośnikiem szkaplerza był święty Jan Paweł II, bierzmy z niego przykład.
Wielu ludzi nabywa szkaplerz na godzinę śmierci, sądząc, że ten kawałek sukna ochroni ich od piekła lub czyśćca. Czy noszenie szkaplerza Karmelitańskiego daje nam automatycznie zbawienie? Jak należy
rozumieć zbawczy charakter karmelitańskiego szkaplerza? Czym on jest w życiu Karmelu i Kościoła i dla nas przeczytaj:

Czytaj więcej...

Modlitwa Jezusowa, modlitwa serca

         "Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was."  (1Tes 5,16-18)

Idąc za słowami św. Pawła w tradycji wschodniej w V wieku na górze Synaj powstała modlitwa zwana Jezusową. Formuła którą wypowiadamy jest połączeniem dwóch modlitw z Ewangelii: modlitwie
niewidomego Bartymeusza na drodze do Jerycha (Łk, 18,38) i modlitwy celnika (Łk 18,13).

Czytaj więcej...

Zapominany pacierz?

Ostatnio przed mszą niedzielną ks. proboszcz z wiernymi zaczął odmawiać pacierz.

Zapytałem się - Skąd taki pomysł? Wyjaśnił, że parafianie coraz gorzej się przygotowują do spowiedzi, bo nie znają przykazań i głównych prawd wiary. Stąd ten artykuł. Na początek mały test:
1. Czy się modlisz?
2. Czy modlicie się z rodziną razem, czy osobno?
3. Czy znasz, czy mówisz pacierz?
Odpowiedzi wydają się pozornie oczywiste na TAK, a jednak nie dla wszystkich...

Czytaj więcej...

Modlitwa - dlaczego o tym?

Na początek chciałbym wyjaśnić skąd taki pomysł na dział o modlitwie na stronie parafialnej. Z pewnością nie będziemy zamieszczać tekstów modlitw, które każdy może sobie znaleźć w książeczce, lub modlitewniku. Raczej chcemy zachęcić i pomóc by w tych trudnych zabieganych czasach nie stracić kontaktu z naszym Panem, by się nie zgubić.

         Ewidentnie najwyższą formą modlitwy jest Liturgia Mszy Św. którą z pewnością jeszcze nie do końca rozumiemy i przeżywamy. Sobór Watykański II sprawił, że mamy w liturgii język narodowy, ale są też w liturgii gesty, znaki i symbolika, która dopełnia to co jest wypowiedziane. A oprócz tego trzeba uczestniczyć, a nie tylko być. Więc jeśli uda się nam znaleźć kogoś, kto zechce o tym przystępnie opowiedzieć, to chętnie to zamieścimy.

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl