Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Semper Fidelis - Zawsze wierni

Na niedzielną liturgię 25 lutego do naszej parafii przybyło kilkanaście delegacji mężczyzn z całej archidiecezji wraz z pocztami sztandarowymi. Okazją do świętowania była 37. rocznica powołania Kościelnej Służby Mężczyzn "Semper Fidelis". Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił abp Tadeusz Wojda. W homilii zaznaczył, że liturgia Wielkiego Postu nieustannie zachęca nas do budowania w sobie wiary, opartej na całkowitym i bezwzględnym zaufaniu Bogu.

Odwiedziny ks. Adama

Nasz Ksiądz Adam Littwitz (dawniej wikary w naszej parafii) posługuje jako proboszcz w malutkiej parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Janowie koło Lwowa, sanktuarium Matki Bożej Janowskiej Królowej Pokoju. W tę niedzielę będzie głosił kazania i oczywiście będzie okazja do wsparcia potrzebujących parafian i uchodźców na Ukrainie. Gorąco zachęcamy do posłuchania bezpośredniej relacji z tych trudnych sytuacji na Ukrainie.

Parafia w liczbach - 2023

Sprawozdanie za rok 2023:
1. Parafia
liczy ok 8000 mieszkańców. Mamy 3 kapłanów (chwilowo pomaga nam ks. Tadeusz Hańko, który powrócił po 40 latach posługi we Francji w Polskiej Misji Katolickiej). Mamy 4 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii i 7 katechetek.

2. Statystyka:

• W niedzielnych mszach św. uczestniczy  ok 15% wiernych,
  • W katechizacji w 2 szkołach podstawowych uczestniczy 88% uczniów.
  • Chrzty - 40 dzieci
  • I komunia św. - 66 dzieci
  • Bierzmowanie - 70 osób

ODB Ruszyliśmy !

Szczęść Boże tu Dzieci Boże!
Minęły już dawno wakacje, powracailsmy z naszych oaz rekolekcyjnych i ruszamy z dalszą formacją !
Pierwsze spotkanie odbyło się w Auli gdyż przyszliśmy się integrować razem z rodzicami. Było nas razem 40 osób i rodzice mogli zobaczyć nasze zajęcia, pośpiewać i pobawić się z nami. Zobaczcie jak było:

Jak ugościliśmy pielgrzymów do Trąbek Wlk.

9 września Gdańska Piesza Pielrzymka zatrzymała się w naszej parafii na odpoczynek.
To już XIV Piesza pielgrzymka do Trąbek Wielkich już w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Trąbkowskiej😇❤️
Niby 25 kilometrów ale za to jaka modlitwa: trudem i pieśnią! To był piękny dzień!
Dziękując parafianom za serdeczne ugoszczenie naszych gości zamieszczamy relację zdjęciową.

Środowa wycieczka do Bazy

Wakacyjna wyprawa naszych dzieci do bazy lotniczej naszego pruszczańskiego 49 Pułku śmigłowców była bardzo udana. To emocjonujące, by usiąść za sterami prawdzwego śmigłowca bojowego. Nawet ks. Jakub to przeżył, bo wiadomo ... jak to jest pierwszy raz.
A jak było sami zobaczcie...

Wizyta u strażaków

Nasze półkolonie dla dzieci się rozpoczęły w naszej parafii w lipcu od wizyty u strażaków.
40 dzieci i opiekunami oraz z ks Dariuszem byli w Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.
Zamieszczamy relację zdjęciową z tej przygody.

Lednica 2023

03.06.2023 ks. Dariusz porwał młodych pod Poznań na Lednickie Pola.
Działo się tam dużo, radośnie i pięknie, w dzień i noc. Pogoda nie zawiodła, a Duch Św. działał co widać i słychać: "Tak, tak, Panie Ty wiesz, że cię kocham!" Publikujemy relację zdjęciową, co warto zobaczyć.

Kawiarenka Młodych zaprasza

Kolejna niedziela mlodych w klimacie jesiennym.

Młodzież zaprasza od godziny 10:00 do 14:00. Będzie smacznie.