Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

II Pielgrzymka CoC na Jasną Górę

W dniach: 16 -18 maja nasze Centrum Ochotników Cierpienia pielgrzymowało do naszej Jasnogórskiej Pani.
U naszej Królowej Polski spotkali się niepełnosprawni z całej Polski. Program był napięty: konferencje w aulii o.Kordeckiego, msze i droga krzyżowa na wałach. Niepełnosprawni z naszej parafii tam byli, zamieszczamy więc relację zdjęciową dla naszych parafian.

Integracja CoC w Miłówku

Niepełnosprawni skupieni w Centrum Ochotników Cierpienia z całej w ostatnia sobotę 28 lipca zostali zaproszeni przez panstwa Joachima i Bożenę Łazarek do gospodarstwa agroturystycznego w Miłówku. Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z tego wydarzenia, a co pili i jedli i jak się bawili musicie się sami ich dopytać. Ponoć było wyśmienicie.

Nasi w Głogowie

W lipcu nasi niepełnosprawni ze wspólnoty COC (Centrum Ochotników Cierpienia) wyjechali na wczaso-rekolekcje połączone z rehabilitacją do Głogowa, gdzie znajduje się Dom „Uzdrowienie Chorych”.

To cudowne miejsce jest oazą dla wszystkich niepełnosprawnych którzy jak tu przyjadą są ważni, bo to to wszystko dla nich i aby mogli się odbudować swoje zdrowie i wiarę w siebie, każdy w swoim zakresie i tempie. Opiekę duchową zapewnia ks. Grzegorz, który ostatnio prowadził u nas rekolekcje dla młodzieży i dzieci. Ośrodek powstał dzięki błogosławionemu kapłanowi Luigi Novarese.

Wyjazd młodzieży COC do Głogowa

Od 1-15.07.2018 wyjechaliśmy do Głogowa na turnus rekolekcyjno rehabilitacyjny dla młodzieży  niepełnosprawnej i wolontariuszy, zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia.
W ramach turnusu odbyły się rekolekcje na temat tak ważnej obecności Ducha Świętego w naszym życiu, przeprowadzone przez ks. Radka i s.Beatę.

XIX Olimpiada Niepełnosprawnych

19 Listopada mieliśmy niesamowite wydarzenie!

Do tegorocznej powiatowej olimpiady zapisało się 230 uczestników, zarówno z Pruszcza: SDS, OREW, WTS, ZP4 ale również z całego powiatu: z Rotmanki, ZS ze Straszyna z Marszewskiej Góry, SP z Sobowidza, COC z Gdańska-Brzeźna, OREW z Trąbek Wielkich i z Tczewa oraz z Fundacji Żyć Godnie z Kolnika.
A jak było sami zobaczcie w relacji zdjęciowej...