Tajemnice Pisma św.

Jak modlić się psalmami

Spotkanie z każdym z Psalmów to spotkanie z żywym Bogiem – to On natchnął ludzi by je zapisali. Dlatego czuj się zaproszona/-y do czerpania garściami nowych rzeczy z każdego z tych Psalmów. A jeśli nie wiesz jak w ogóle podejść do tematu Biblii, zacznij właśnie od Psalmów. Są wspaniałym narzędziem, aby poznać kim jest Bóg i jak się o nas troszczy na co dzień. Usiądź wygodnie, czytaj Psalmy i doświadczaj przepływu Bożego życia w Tobie. A tylko On jest w stanie dać nam prawdziwe ŻYCIE.

Damy z Bogiem radę

To krótki komentarz do czytań z liturgii dnia.
Codziennie ks. Wojciech Węgrzyniak, góral z pochodzenia, biblista, który w prosty sposób wyjaśnia zawiłości Pisma Świętego.
Polecam. :)

Jak czytać Pismo Święte ?

Ks. Probosz proponuje aby odkurzyć swoje Pismo Święte, położyc na stole w widocznym miejscu i zacząć czytać codziennie fragment. A po tygodniu kontynuować dalej, bo jest to list Pana Boga do mnie osobiście. Ale jak zrozumieć?
      Ks. Prof. Waldemar Chrostowski w prosty ale obrazowy bo z przykładami wyjaśnia jak to zrobić, by rozumieć. Biblia jest jak muzyka, jest żywa gdy ją słyszymy. Umiejętność czytania Pisma Świętego wcale nie jest łatwa. Posłuchajmy, to praktyczne rady człowieka, który osobiście przeczytał Biblię kilka razy w tym po hebrajsku, łacinie i grecku. Warto posłuchać ... a może nawet przeczytać. :)