Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, (J 14,15)

Nieśmiertelni

"Nieśmiertelni" to album nagrany wspólnie z największymi gwiazdami polskiej muzyki, m.in. Darkiem Malejonkiem, Muńkiem Staszczykiem, Natalią Niemen, zespołu NiemaGoTu oraz członkami rodzin Golców i Pospieszalskich. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom Aleppo. Inicjatywa pochodzi z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". 
- Najważniejsze jest to, by nie złamać ducha, a to pomaga młodzieży z Aleppo, by nie wystraszyli się i nie uciekli - podkreśla salezjanin ks. Adam Parszywka w audycji Polskiego Radia: "Nieśmiertelni na skrzyżowaniu dróg Aleppo i Warszawy" - Projekt poświęcony jest prześladowaniu chrześcijan, głównym akcentem jest pomoc dla dzieci i młodzieży z Aleppo. Posłuchaj: TU

Czytaj więcej...

Faryzeizm - czy aby to nie o Tobie?

           W zaskakujący sposób prowokuje do zrewidowania swojej relacji z Bogiem. Otwiera słuchacza na drogę wyzwolenia ze spełniania obowiązków wiary, z "bycia w porządku", z zasługiwania na niebo... ze wszystkiego, co składa się na faryzeizm, tak dosadnie krytykowany przez Jezusa. Przychodzenie do Boga bez rzeczywistego pragnienia, a jedynie dla wypełnienia pobożnych praktyk jest ukazane jako realne zagrożenie dla życia duchowego.

„...bo dzieci Królestwa trwają w miłości"- usłyszymy.

ks. Jarosław Międzybrodzki, doktor teologii, wykładowca WTL UŚ, wieloletni moderator Ruchu Światło-Życie, proboszcz parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli.

Czytaj więcej...

Zacznij rozwiązywanie problemu od małej rzeczy ...

Ks. Pawlukiewicz ma swoje wielkie grono fanów, ale polecam by ich było więcej. 

Kilka cytatów:
"Nikt tak nas nie ściąga na ziemię jak mąż, żona i dzieci",
"Pan Bóg jest wielkim praktykiem i nawet jak dopuszcza cierpienie to ma sposób by wyprowadzić jakieś dobro."
"Człowiek jest naprawdę człowiekiem wtedy, kiedy powstaje"
              Szczerze do bólu i prosto w oczy - kazania niezwykłe.
Pawlukiewicza polecam, ale sami posłuchajcie! Istnieje ryzyko, że na jednym wysłuchaniu się nie skończy.

Czytaj więcej...

Życie jest piękne - reportaż

         To są niesamowite świadectwa wiary, reportaże, wywiady z ludźmi którzy spotkali na swej drodze Jezusa, zwykle w przedziwnych okolicznościach. Jak to było ważne i jak zmieniło ich życie sami się przekonajcie. Z pewnością czas Wielkiego Postu jest okazją, by zachwycić się "jak wielkie rzeczy przygotował Bóg, tym co go miłują".

Czytaj więcej...

BIBLIA AUDIO – „usłysz czego nie przeczytasz”

       Jeszcze niedawno w naszej parafii przepisywaliśmy Pismo Święte, było to zachętą, by zbliżyć się do SŁOWA i lepiej zrozumieć. Aktualnie pod patronatem Polskiego Radia powstaje Biblia Audio w formie słuchowiska. Dlatego oprócz znanych i lubianych aktorów i muzyków (Małgorzata Kożuchowska, Stanisław Soyka, Wojciech Malajkat, Roman Kłosowski, Adam Woronowicz i inni) mogą w nim uczestniczyć również amatorzy, którzy profesjonalnie z radiem nie mają nic do czynienia. Każdy może się zgłosić i jeśli będzie jego głos, kompozycja, wykonanie lub pomysł ciekawy może zostać wykorzystany.

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl