Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Gotuj z ks. Robertem

Gotuj z ks. Robertem smile          Rozpoczynamy nowy dział na naszej stronie, który patronuje znany ekspert ks. Robert. Zamieszczamy tu ciekawe przepisy, prostych i łatwych do wykonania potraw naszych parafian. Nasi mieszkańcy pochodzą z różnych stron, więc mamy okazję poznać ciekawe często nieznane potrawy. Jest okazja się podzielić, by rozwinąć bogactwo swojej kuchni.

Mamy zimę więc - Serniczek na zimno

Składniki na 1 serniczek:  Sernik
- 1 łyżka żelatyny
- 200 g chudego twarogu
- 2 łyżki jogurtu naturalnego lub greckiego
- 1 łyżka miodu
- 2-3 krople aromatu śmietankowego

Składniki na sos owocowy:
- 100 g mrożonych owoców np. jeżyn
- 1 szczypta cynamonu
- 1 łyżeczka cukru trzcinowego
Sposób przygotowania:
- Wsyp do małego garnuszka żelatynę, zalej 1-2 łyżkami zimnej wody i odstaw

- Gdy żelatyna spęcznieje podgrzej ją na małym ogniu i odstaw do przestygnięcia
- Wymieszaj blenderem lub robotem kuchennym twaróg, jogurt i miodem na gładką masę
- Przestudzoną żelatynę i aromat śmietankowy dodaj do masy serowej, następnie dokładnie wymieszaj
- Przełóż masę sernikową do formy metalowej lub silikonowej i wstaw sernik do lodówki.
- Wyciągnij stężały serniczek zanurzając formę w gorącej wodzie na kilka-kilkanaście sekund (sernik powinien łatwo odejść od podgrzanych ścianek formy).

Sos owocowy:
- Rozgrzej patelnię lub rondelek
- Zmiksuj blenderem mrożone owoce z cukrem i cynamonem.
- Wlej owoce na patelnie i podgrzewaj, aż sos się zredukuje i uzyska konsystencję syropu
- Polej sernik przestudzonym sosem,

SMACZNEGO!  ;)