Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, zrzuciwszy wszelki ciężar, a przede wszystkim grzech, który nas łatwo zwodzi, biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach.
                                                  (Hbr12,1)

Uroczystość Bożego Ciała 2019

W tym roku procesja poprzedzona uroczystą mszą św. rozpoczęła się przy kościele MBNP o godzinie dziesiątej, jak powiedział ksiądz, "trochę wcześniej, by ulżyć w upale".  Procesją do naszego kościoła przeszła ulicami Chopina, Obrońców Pokoju, Tysiąclecia, Niepodległości i Wojska Polskiego.

Były dzieci I-komunijne w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki z poduszkami, dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy ze sztandarami, dzieci sypiące kwiaty, Żywy Różaniec, poczty sztandarowe, chorągwie, ministranci dzwinili, orkiestra pięknie uzupełniła nasze śpiewy, Semper Fidelis pilnował porządku.
Dziękujemy za przyozdobione okna, balkony, domy - nie tylko na trasie procesji.

Gorąco dziękuję za wspaniałe zdjęcia zrobione przez Ewę.