A Jezus rzekł: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy,
są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane". 
                                                                                  (J20,21)

Koło przyjaciół Radia Maryja

 

Koło nasze istnieje od 15 lat.
        Spotkania członków i sympatyków Koła Radia Maryja w naszej parafii, odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Spotkanie rozpoczynamy odmawiając wspólnie różaniec. Msza Święta odprawiana jest o godz.1800, w intencji radia Maryja, członków, sympatyków i ich rodzin. Po Mszy Świętej odmawiana jest przed Najświętszym Sakramentem Litania Loretańska. Następnie mamy spotkanie w salce katechetycznej. Spotkanie rozpoczynamy modlitwą, którą prowadzi nasz opiekun - ksiądz, potem rozważamy i omawiamy poszczególne rozdziały z Pisma Świętego, oraz śpiewamy pieśni, a także prowadzimy dyskusje. Pod koniec spotkania są zbierane dobrowolne składki pieniężne na rzecz radia Maryja w Toruniu (pieniądze są wysyłane przekazem pocztowym). Spotkanie kończymy wspólną modlitwą.
       Organizujemy również pielgrzymki autokarowe, a w większości jednodniowe do różnych sanktuariów Maryjnych takich jak : Swarzewo, Wiele. Górka Klasztorna, Sianowo, Święta Lipka i innych.

Opracował Moderator Marian Smolak

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl