A Jezus rzekł: "Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi". (J9,40)

Boże Ciało 2017

 

W Czwartek wierni z naszej parafii oraz parafii z Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przeszli wspólnie ulicami miasta, uczestnicząc w procesji z Najświętszym Sakramentem.
          Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem jest okazją do wspólnej modlitwy - wyznania wiary.  "Kościół od samych początków dawał wyraz swojej wierze w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i dlatego Eucharystię uczynił centralnym ośrodkiem kultu Nowego Przymierza."

 Na czym ta obecność polega? Opłatek, który jest dobrze wypieczonym chlebem pszennym, po wypowiedzeniu przez kapłana słów przeistoczenia, mocą Ducha Świętego staje się Ciałem Pana Jezusa, a wino - Jego Krwią. Taką władzę powierzył kapłanom sam Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. 

Inicjatorką ustanowienia święta Bożego Ciała była św. Julianna z Cornillon (1192-1258). W roku 1245 objawił się jej Chrystus, który żądał ustanowienia osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. W roku 1246 odbyła się pierwsza procesja eucharystyczna.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Dziękujemy za piękne ujęcia Przemkowi Pancerowi i Joannie Łabasiewicz.

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl