Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania. Kto mówi: „Znam Go”, a nie zachowuje Jego przykazań, ten jest kłamcą i nie ma w nim prawdy. (1 J 2,5)

Pomóż nam pomagać swoim 1,5 % !

Zapraszamy do rozliczania podatku za 2022 rok.
 Możesz pomóc osobom niepełnosprawnym, chorym i cierpiącym przekazując 1,5 % podatku dochodowego na Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej, które jest organizacją pożytku publicznego.

Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Zrzesza około czterystu członków w tym ponad połowa to osoby niepełnosprawne. Nie mamy innych dochodów jak 1,5 % i darowizny, a tak wiele jest do zrobienia.

Zadaniami naszej organizacji są:

• organizowanie turnusów rehabilitacyjnych (wczasorekolekcje),
  • niesienie pomocy moralnej,materialnej i prawnej osobom niepełnosprawnym,
  • organizowanie obozów integracyjnych, pielgrzymek i wycieczek,
  • organizowanie imprez kulturalnych i rekreacyjnych,
  • reprezentowanie interesów osób niepełnosprawnych wobec władz publicznych,
  • przekazywanie sprzętu rehabilitacyjnego (wózki, kule, balkoniki, chodziki, łóżka, materace przeciwodleżynowe).

W jaki sposób można zrobić to odliczenie?
Po prostu przyjść z dokumentami do kancelarii parafialnej:
- od 15 lutego 2021 możliwość pozostawienia dokumentów do rozliczenia w godzinach otwarcia biura. Do odbioru w terminie późniejszym.
- od marca 2021 rozliczanie na poczekaniu we wtorki i czwartki w godzinach od 15:00 do 18:00.

Ważna informacja:
Osoby, które pobierają emeryturę lub rentę, rozliczane przez ZUS nie mające innych źródeł dochodu, które w roku ubiegłym wskazały Stowarzyszenie COC jako odbiorcę 1% od podatku dochodowego, nie chcące tego zmienić nie muszą się rozliczać! Urząd Skarbowy automatycznie powtórzy dyspozycję w latach kolejnych.

Aby przekazać nam 1% podatku. W przypadku PIT 37 wystarczy wpisać w dziale I w pozycję 131:  Numer KRS 0000220008
Natomiast w pozycję 132 (kwotę 1% należnego podatku)

Możesz również skorzystać z bezpłatnego programu, wypełnić PIT online i przekazać nam 1 % swojego podatku:

Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej
83-000 Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego 37
Nr konta: 40 8335 0003 0118 0253 2000 0001 - dla chcących wpłacić środki bezpośrednio na konto.