W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (1 J 4,10)

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym

W naszym Domu Katechetycznym działa Lokalny Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.    Nasz punkt wznawia działalność, która obejmuje: organizowanie i finansowanie pomocy prawnej, pokrywanie kosztów związanych z psychoterapią, pomocą psychiatryczną lub psychologiczną, w tym pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych i inną pomoc.

Zapraszamy w piątki w g. 9.oo - 13.oo

Działalność Ośrodka obejmie:

1) organizowanie i finansowanie pomocy prawnej

2) organizowanie i finansowanie pomocy tłumacza

3) pokrywanie kosztów związanych z psychoterapią, pomocą psychiatryczną lub psychologiczną

4) organizowanie i finansowanie pomocy udzielanej przez osobę pierwszego kontaktu

5) pokrywanie kosztów świadczeń zdrowotnych, lekarstw i wyrobów medycznych

6) organizowanie i finansowanie szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz pokrywanie kosztów egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe

7) pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia

8) finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych i opłat

9) finansowanie przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu związanych z uzyskiwaniem świadczeń

10) pokrywanie kosztów żywności lub bonów żywnościowych

11) pokrywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej

12) finansowanie kosztów zorganizowanego wyjazdu uprawnionego małoletniego

13) zakup urządzeń i wyposażenia.

Okręgowy Ośrodek znajduje sę w Gdańsku i działa codziennie
Kontakt telefoniczny: +48 668 928 431, + 48 694 485 564
Więcej informacji i godziny otwarcia: strona: www.caritas.gda.pl

_________________________________