W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (1 J 4,10)

Apel o wsparcie parafii

Drodzy Parafianie i Sympatycy Parafii !
Szalejąca wokół pandemia koronawirusa i zbliżające się wielkimi krokami spowolnienie gospodarcze zaczyna być boleśnie odczuwalne także dla naszej wspólnoty. Bez Waszej stałej hojności niemożliwe jest utrzymanie naszego kościoła, najstarszej i najcenniejszej budowli w Pruszczu Gdańskim. Stąd pokorna i ogromna prośba, abyście – tak jak to robiliście dotąd – wspierali naszą parafię (szczególnie opłacenie rachunków za prąd i gaz) dobrowolnymi ofiarami na konto, które podaję:

Bank Spółdzielczy Pruszcz Gdański
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Nr konta: 94 8335 0003 0100 0882 2000 0002

Wspólnie kontynuujmy też odnowę naszej XIV-wiecznej, gotyckiej świątyni.
W tegorocznych planach są prace konserwatorsko-remontowe ściany kościoła od strony plebanii.
Uwaga!
Darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła i na cele kultu religijnego można odliczyć od podatku.

Zapewniając o codziennej modlitwie z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
Ks. Stanisław
__________