Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Pielgrzymka: Ściana Wschodnia Polski

Serdecznie zapraszam na tę wycieczko-pielgrzymkę !
Program jest bardzo bogaty, a cena zawiera to co w programie i nie zbieramy nic dodatkowo.

Trasa: Drohiczyn, Leśna Podlaska, Kodeń, Jabłeczna, Kostomłoty, Pratulin, Grabarka, Hajnówka, Białowieża, Bohoniki, Sokółka, Białystok, Suchowola, Wigry, Stoczek Klasztorny.

Termin: wyjazd 27 sierpnia( poniedziałek), powrót 01 września ( sobota)

Noclegi: Pokoje 2-3 osobowe łazienkami. Śniadania i obiadokolacje. Dodatkowo obiad w Białymstoku i w Stoczku Klasztornym - w drodze powrotnej.  Noclegi mamy: 2x w Kodniu, 1x Hajnówka, 1x Sokółka, 1x Wigry.  Koszt: 950zł.

Właściwie wszędzie jakiś lokalny przewodnik. Wieczorek integracyjny- kolacja przy muzyce. Muzykę będziemy puszczać sami. W programie obiad a później kolacja przy muzyce. Program jest przemyślany i wydaje mi się, że nic dodać nie można- bo będzie przeładowanie. Nasze główne miejsca to: Kodeń, Grabarka, Białowieża, Białystok i Wigry- reszta to dodatki, ale zapewne piękne miejsca.

Leśna Podlaska: Paulińskie Sanktuarium Matki Bożej.

Więcej na temat historii sanktuarium zanajdziesz TU:

Kodeń - to słynne sanktuarium Matki Bożej, którym opiekują się ojcowie Oblaci Niepokalanej Maryi.

Świadectwa łask płynących z tego miejsca znajdziesz TU:

Pratulin to sanktuarium błogosławionych męczenników podlaskich, którzy życie swoje oddali za wierność Kościołowi bo nie chcieli się zgodzić na przejście siła na prawosławie.
Więcej o tej historii jest TU:

W Kostomłotach będzie można zobaczyć cerkiew katolicką, neounicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego i piękno wschodniej liturgii.

Grabarka jest prawosławnym sanktuarium i słynie z góry krzyży.

W Białowieży spędzimy ok. 5 godzin. Zobaczymy Rezerwatu Pokazowego Żubrów, zwiedzanie zagród z drapieżnikami i kopytnymi ssakami Puszczy ale również Park Pałacowy i wystawę przyrodniczą.

W Wigrach nie ma w programie rejsu statkiem, ale jest zwiedzanie z przewodnikiem klasztoru, kościoła i
podziemi. Jeżeli okaże się, ze czasowo może być rejs statkiem, to będzie dla chętnych i płatny dodatkowo.

Bardzo proszę o zastanowienie się i zapisywanie wpłacając jednocześnie 200 zł zaliczki. Millennium Bank 88
1160 2202 0000 0000 5123 9664 Ks. Marian Kożyczkowski, adres ul. Nowowiejskiego 6, 84-200 Wejherowo, Telefon kontaktowy w razie pytań: 606112028
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Poniedziałek 27 sierpnia 2018.
Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Drohiczyna zwiedzanie. Przejazd do Leśnej Podlaskiej ( sanktuarium Matki Bożej) zwiedzanie, msza sw., czas wolny.
Przejazd do Kodnia, obiadokolacja , nocleg

Wtorek 28 sierpnia 2018
Po śniadaniu zwiedzanie Kodnia i Msza św. w bazylice. Przejazd do Jabłecznej (zwiedzanie Monasteru św. Onufrego). Przejazd do Kostomłotów, gdzie znajduje się jedyna na świecie parafia neounicka. Powrót do Kodnia, obiadokolacja i nocleg.

Środa 29 sierpnia 2018
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Pratulina. Zwiedzanie Sanktuarium Męczenników Podlaskich. Przejazd do Grabarki - najważniejszego miejsca kultu wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd Hajnówki, zwiedzanie cerkwi Sw. Trójcy, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja ,relax. Wieczorek integracyjny. Nocleg

Czwartek 30 sierpnia 2018
Śniadanie, pakowanie bagaży. Przejazd do Białowieży - rezerwat pokazowy żubrów i muzeum. Przejazd do Bohoniki – meczet i cmentarz Tatarów. Przejazd do Sokółki – nawiedzenie sanktuarium cudu eucharystycznego, msza sw. , zakwaterowanie w zajeździe, obiadokolacja, nocleg.

Piątek 31 sierpnia 2018.
Śniadanie, pakowanie bagaży, przejazd do Białegostoku, zwiedzanie z przewodnikiem. Czas wolny. Obiad. Przejazd do Suchowoli- miejscowość bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zwiedzamy kościół, salę pamięci i czas wolny. Przejazd do Wigier , obiadokolacja, relax, nocleg.

Sobota 01 września 2018.
Śniadanie, zwiedzanie dawnego klasztoru kamedułów w Wigrach. Wyjazd w stronę Gdańska. Zwiedzanie Stoczka Klasztornego, msza sw., obiad. Dalsza jazda w stronę Trójmiasta