Obłóczyny Seminarzystów

W niedzielę, 4 października, w katedrze oliwskiej alumni roku III przyjęli strój duchowny – sutannę.

Mszę św., podczas której odbył się obrzęd, obłóczyn odprawili w katedrze oliwskiej profesorowie i moderatorzy GSD. Przewodniczył jej ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor GSD. Zamieszczamy krótką relację z tej uroczystości.

Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie prosząc o opiekę Najświętszej Maryi Panny.

Obłóczyny, czyli nałożenie stroju duchownego.

Sutanna jest znakiem przynależności do Chrystusa, znakiem umierania dla świata doczesnego i życia dla wieczności. W tym szczególnym dniu alumnom towarzyszyły rodziny, księża, siostry zakonne, przyjaciele i znajomi. Cała wspólnota Seminarium modliła się, aby obłóczeni mogli przyoblec się w nowego człowieka, a odrzucić starego, grzesznego.