Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca:
" To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".
                                          (Mt 17, 5)

Wizyta duszpasterska - Kolęda

Grafik Kolęd w tym tygodniu:

Niedziela 10 lutego
- ul. Wojska Polskiego 34a, 36, 36a

Poniedziałek 11 lutego
- ul. Ogrodowa

Wtorek 12 lutego:
- ul. Cicha 4 oraz 6

We wtorek kończymy kolędę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i za ofiary przy tej okazji.
U kogo nie było kolędy, a życzyłby sobie, prosimy zgłosić się w zakrystii po mszy św.

______________

Dzień  wcześniej ministranci zawiadomią o kolędzie.

Prosimy, by przygotować na stole, przykrytym białym obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło i Pismo Św. Prosimy, by Pismo św. leżało na stole, wyeksponowane.  Gdy kapłan wchodzi do domu, pozdrawia wszystkich słowami: "Pokój temu domowi. "

Odpowiadamy: "I wszystkim jego mieszkańcom. "
Następnie, ktoś z domowników czyta krótki fragment z Pisma św. 2-3 zdania wcześniej przygotowane (nie więcej niż 2-3 zdania). Telewizor wyłączony, na stole zeszyty od religii i indeksy uczniowskie.

Kolęda jest wizytą oficjalną, błogosławieństwem osób i mieszkań, dlatego nie powinno się gościa
przyjmować w bamboszach, kapciach. Gdy kapłan wychodzi z domu, mówi: "Zostańcie z Bogiem."
Odpowiadamy: "Idźcie z Bogiem. "