Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.       (Ef, 4, 1-6 )

Akcja pomocy syryjskim rodzinom

 

      Nasza parafia podjęła to wyzwanie. Zgłosiło się 210 rodzin, które włączyło się w półroczną akcję Caritas pomagania konkretnym potrzebującym rodzinom w zniszczonym jak Warszawa po powstaniu, Aleppo w Syrii - 9 milionów cierpi głód. Kim są, te nasze rodziny, komu pomagamy.  Każdy z ofiarodawców może wybrać komu pomaga. Mamy informację o tych rodzinach, które nie są anonimowe.

        Nasi podopieczni musieli uciekać z własnych domów z powodu walk i bombardowań. Muszą opłacić wynajem mieszkania i wykupić dostęp do prądu z generatorów w postaci jednej żarówki i skorzystania z pralki, zdobyć pożywienie dla siebie i dzieci.

Jak wygląda Aleppo? Gdzie żyją nasi podopieczni? Jak przebiega niesienie pomocy i kto w naszym imieniu jej udziela. Nie da się o tym pisać, bo dech zapiera i łzy napływają. Szczególnie teraz w sierpniu, gdy wspominamy tragedię naszego powstania, a tam to dziś dotyka naszych braci. Zobacz raport z Aleppo
TU: 

Podziękowania za pomoc zobacz TU: 
________
Więcej o akcji Caritas znajdziesz: http://rodzinarodzinie.caritas.pl/
Tam sam bezpośrednio możesz zgłosić swoje zobowiązanie. Przeczytać świadectwa rodzin, które otrzymały pomoc z Polski.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl