Wojanowo - 25 grudnia: pierwsza msza

Ks. bp. Zbigniew Zieliński, gdański biskup pomocniczy podziękował naszej parafii za trud wybudowania świątyni w Wojanowie.Potem w koncelebrze wraz z Dziekanem ks.Jerzym Pobłockim, ks. Markiem Kapustą i ks. Stanisławem Ładą odprawił pierwszą mszę św. w nowym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojanowie.

Dekretem księdza Arcybiskupa Metropolity gdańskiego wioski Wojanowo i Będzieszyn przejdą do parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Żuławie Wielkiej. Mieszkanie nad salą katechetyczną od początku było planowane dla przyszłego proboszcza.  Cieszymy się, że teraz codziennie będzie tam sprawowana święta liturgia, a okoliczne wioski będą miały bliżej. Zamieszczamy poniżej zdjęcia z tej pięknej uroczystości.

Dziękujemy za wspaniały reportaż i zdjęcia profesjonalisty: Przemkowi Pancerowi.
Wszystkie zdjęcia w oryginalnej wielkości można pobrać TU.