Powiększyło się grono ministrantów

W niedzielę 18 grudnia na mszy św. o godz. 11 odbyły się uroczyste obłóczyny ministrantów.
Grono służby liturgicznej ołtarza powiększyło się o pięciu chłopców.

Do tej zaszczytnej funkcji kandydatów przygotowywał ks. Robert. Wezwani imiennie w obecności opiekuna i zgromadzonych wiernych po zaświadczeniu o przygotowaniu, przyrzeczeniu ministranckim i poświęceniu szat liturgicznych, kandydaci po kolei przyodzieli komże. Przyjęli ten święty strój z rąk ks. proboszcza Stanisława Łady i ks. Roberta, by nosić go godnie, jako znak szczególnego oddania się służbie Chrystusowi i Jego Kościołowi. Nowi ministranci udali się wówczas na miejsca przy ołtarzu. Uroczyście oświadczyli, że służbę ministrancką uważają za swoje powołanie i zaszczyt. Przyrzekli też Panu Bogu, że będą służyli przy Jego ołtarzu z wiarą i radością, a obowiązki ministranta będą wypełniali sumiennie.
Ministrantom: Adamowi, Michałowi, Karolowi, Kamilowi i Jankowi gratulujemy i życzymy niesłabnącej gorliwości w służbie przy ołtarzu Pana.