Modlitwa - dlaczego o tym?

Na początek chciałbym wyjaśnić skąd taki pomysł na dział o modlitwie na stronie parafialnej. Z pewnością nie będziemy zamieszczać tekstów modlitw, które każdy może sobie znaleźć w książeczce, lub modlitewniku. Raczej chcemy zachęcić i pomóc by w tych trudnych zabieganych czasach nie stracić kontaktu z naszym Panem, by się nie zgubić.

Ewidentnie najwyższą formą modlitwy jest Liturgia Mszy Św. którą z pewnością jeszcze nie do końca rozumiemy i przeżywamy. Sobór Watykański II sprawił, że mamy w liturgii język narodowy, ale są też w liturgii gesty, znaki i symbolika, która dopełnia to co jest wypowiedziane. A oprócz tego trzeba uczestniczyć, a nie tylko być. Więc jeśli uda się nam znaleźć kogoś, kto zechce o tym przystępnie opowiedzieć, to chętnie to zamieścimy.

Z drugiej strony chcemy pokazać, że nie warto zatrzymywać się na poziomie dziecka z I komunii,
tylko rozwijać się duchowo dalej. Życie codzienne, napotykane trudności, choroby, a czasem krzyż przygina nas do ziemi i modlitwa okazuje się kołem ratunkowym rzuconym przez Pana. Dlatego chcemy prezentować jak się modlą inni i pisać o owocach modlitwy. Liczymy, że to pomoże wam, by odkryć swoją własną wąską ścieżkę po której będziemy kroczyć "do domu Ojca".

O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! 7 A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! 7 A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. (Flp 4,6-7)
Gorąco polecam rozważania o. Andrzeja Hołowatego OP o modlitwie: