Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa. (Ga 5,23)

Rodzice - Obraz Boga

 

       Apostołowie pytali Jezusa: "Pokaż nam Ojca"

Na tę mszę dzieci przyniosły piękne obrazki, na których przedstawiły Boga.
Ks. Robert dopytywał się autorów o symbolikę tych obrazów. "Dlaczego Bóg jest taki wielki?" ... Odpowiedź dziecka:"Bo kocha" zbija z nóg swoją głębią. A serce ze znakiem nieskończonej miłości na jednym z obrazków wyjaśnia wszystko.
Zobaczmy również inne obrazki, które stworzyły dzieci w wieku od kilku do ok 8 lat.

Było też słowo do rodziców, że jesteście pierwszym obrazem Boga, które dziecko poznaje.
To wszystko co widzi w domu: miłość, cierpliwość, szacunek wzajemny, chęć wysłuchania - tak widzi Boga i relację z nim. Jeśli jest to autentyczne, dziecko rozpoznaje to bezbłędnie. To wielkie dla nas zobowiązanie.
Tylko z Bogiem to możliwe.
_______________
Naukowo opisane jest to przez Stanisława Tokarskiego w artykule "Kształtowanie się obrazu Boga i jego wpływ na relacje interpersonalne"
na stronie: www.psychologia.net.pl
Autor jest psychologiem, psychoterapeutą, doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii, adiunktem Katedry Psychologii Religii Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl