Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, aby obwieszczać rok łaski Pańskiej. (Iz 61,1-2a)

Nasi w Głogowie

W lipcu nasi niepełnosprawni ze wspólnoty COC (Centrum Ochotników Cierpienia) wyjechali na wczaso-rekolekcje połączone z rehabilitacją do Głogowa, gdzie znajduje się Dom „Uzdrowienie Chorych”.

To cudowne miejsce jest oazą dla wszystkich niepełnosprawnych którzy jak tu przyjadą są ważni, bo to to wszystko dla nich i aby mogli się odbudować swoje zdrowie i wiarę w siebie, każdy w swoim zakresie i tempie. Opiekę duchową zapewnia ks. Grzegorz, który ostatnio prowadził u nas rekolekcje dla młodzieży i dzieci. Ośrodek powstał dzięki błogosławionemu kapłanowi Luigi Novarese.

Dzięki Beacie i jej przyjaciołom publikujemy kilka zdjęć z tego wyjazdu.
Widzimy ogród, gdzie można odpocząć po ćwiczeniach. Ściana z płaskorzeźbą głowy św. Jana Pawła II to Biblioteka. To ciekawa atrakcja Głogowa - "mur" z cegieł a na każdej z nich są wyryte słowa wypowiedziane przez papieża Jana Pawła II. Następne zdjęcia to popołudnie na przystani, relaks na koncercie zespołu "Majtki", śpiewającego szanty.

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl