Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. 
                                (Mt 18,21-22)

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne

 

XXIV niedziela zwykła - 17.09.2017

1. Jeszcze w tym tygodniu zapisujemy do naszego Katolickiego Studium Języków Obcych. Uczymy angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych. Każda druga i następna osoba z rodziny płaci tylko połowę. Zapisy w Domu Katechetycznym od poniedziałku do piątku w g. 18 - 19. Rozpoczęcie nauki języków w przyszłą niedzielę mszą św. o g. 18.

2. Chłopców, którzy chcieliby być ministrantami zapraszamy jutro o g. 17 do Domu Katechetycznego.

3. We wtorek Światowy Dzień Sybiraka zapraszamy na mszę św. do naszego kościoła o g. 12, a potem na apel na Placu Jana Pawła II.

4. Kto jeszcze nie zgłosił dziecka na przygotowania do I Komunii Św. zapraszamy we wtorek po mszy wieczornej do Domu Katechetycznego.

5. Katecheza dla bierzmowanych będzie nie w piątek, ale w środę o g. 19 w DK.

6. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w g. 8 - 18 w kościele.

7. Spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych w piątek w kościele o g. 19.

8. Msza św. w intencji małżeństw wrześniowych w przyszłą niedzielę o g. 12.30.

9. Parafia w Juszkowie organizuje pielgrzymkę jedniodniową śladami ostatniej drogi bł. ks. Jerzego Popiełuszki - do Włocławka i Warszawy na Żoliborz, gdzie jest grób i muzeum ks. Popiełuszki. Szczegóły w gablotce w przedsionku kościoła.

10. Nasza parafia organizuje 3-dniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Torunia i Chełmży. Od 13 do 15 października. Szczegóły w gablotce. Zapisy u ks. Mariana.

11. Bóg zapłać za ofiary na budowę kaplicy w Wojanowie i prośba o wsparcie remontu dachu naszej zabytkowej świątyni.

12. W przedsionku kościoła jest świeża prasa katolicka. W "Gościu Niedzielnym" o najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem oraz o huraganach, które pojawiają się, niestety coraz częściej.

13. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję". Aby zlikwidować prawo, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Uwaga, oprócz adresu, trzeba będzie podać pesel.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Maratonie Biblijnym - czytającym i słuchającym. 106 osób czytało 10 ksiąg Starego Testamentu: Sędziów, Rut, 1 i 2 Samuela, 1 i 2 Królewska, 1 i 2 Kronik, Ezdrasza i Nehemiasza. Dziękujemy panu Jackowi Miotke za przygotowanie tekstów.

15. Zapraszamy na pierwszą po wakacjach katechezę dla dorosłych i młodzieży pt. "Światło świeć, światło prowadź". Czwartek g. 19.30 w auli DK.

16. Zmarli śp. Leokadia Jaskólska, l. 76 z ul. Niepodległości
Krystyna Kitowska, l. 75 z ul. Sportowej.
Wieczny odpoczynek...

 NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl